Laiptų tipai

Dažniausi laiptų tipai:

Tiesūs laiptai

Tiesūs mediniai laiptai

Tiesūs laiptai yra dažniausiai pasitaikanti laiptų konstrukcija Lietuvoje. Šie laiptai yra patogūs, neturi posūkių, aikštelių, yra lengvai montuojami ir pritaikomi kiekvienuose namuose, kuriuose yra galimybė laiptams išskirti didesnę erdvę. Tiesios konstrukcijos laiptai dažniausiai pasižymi mažesne, nei kitų konstrukcijų kaina, tačiau pastariesiems nenusileidžia nei išvaizda, nei kokybe.

90˚ „L" formos laiptai su aikštele

L formos mediniai laiptai

90˚ L formos laiptai su viena aikštele yra puiki išeitis, kai nėra galimybių įrengti tiesios konstrukcijos laiptų. Aikštelė gali būti montuojama apatinių ir viršutinių laiptų viduryje, arčiau apatinių arba viršutinių laiptų, priklausomai nuo poreikių ir laiptinės ypatumų.

90˚ „L" formos laiptai be aikštelės

L formos mediniai laiptai be aikštelės

90˚ „L" formos laiptai su užsuktomis pakopomis vietoj aikštelės dažniausiai montuojami tuomet, kai trūksta vietos įrengti „L" formos laiptus su aikštele. Užsukti trikampiai laipteliai būna kruopščiai apdorojami, kad jais lipti būtų taip pat patogu ir saugu, kaip ir tiesiais. Šie laiptai savo patogumu ir praktiškumu niekuo nesiskiria nuo paprastų „L" formos laiptų.

Dvigubi „L" formos laiptai su dviem aikštelėmis

Dvigubi L formos mediniai laiptai

Dvigubi „L" formos laiptai su dviem aikštelėmis ir dviem 90˚ pasisukimais dažniausiai naudojami kai reikia didesnių, aukštesnių laiptų. Šių laiptų konstrukcija yra labai patogi tada, kai namo konstrukcijoje yra „pusaukščiai".

180˚ „U" formos laiptai su aikštele

U formos mediniai laiptai su aikštele

„U" formos laiptai gali būti projektuojami su siauru arba plačiu užsisukimu. Užsisukimo dydis priklauso nuo poreikių ir laiptams skirtos vietos ypatumų. „U" formos laiptai, nepriklausomai nuo užsisukimo dydžio būna su viena aikštele.

Sukti medinai laiptai

Sukti mediniai laiptai

Sukti laiptai dažniausiai projektuojami tuomet, kai laiptinės erdvė yra itin maža. Šie laiptai gali suktis aplink ašį tarsi sraigtas, arba mažesniu spinduliu viduryje palikdami tuščią erdvę. Tiesa, šie laiptai nors ir patraukliai atrodo, tačiau nėra itin patogūs ir saugūs.